Primadonna Romania
Bună! Bine ai venit pe PRIMADONNA ROMANIA, forumul românesc dedicat formaţiei coreene FTISLAND.
Noi te ţinem la curent cu tot ce este nou despre băieţi. Aşadar, înregistrează-te.
Let's have a Beautiful Journey!
Primadonna Romania

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Bucataria coreeana la data de Dum 15 Aug 2010, 10:27 am

TifFany

Treasure
Treasure

http://fany-alecs.hi5.com

27 Re: Bucataria coreeana la data de Mar 31 Aug 2010, 9:47 am

LumyFtisland

Moderator
Moderator
yummy mi sa facut foamee ..
chiar ca arata delicioasa manancarea <3
vreau si eu sa pap manancare Coreeana <3

28 Re: Bucataria coreeana la data de Joi 09 Sept 2010, 5:09 am

Dootzy.HgS

Fondator
Fondator
hey ^^
iata un site cu niste mancaruri :))

http://www.trifood.com/food.html

arata destul de bine <3

http://www.facebook.com/dots.hgs

29 Re: Bucataria coreeana la data de Joi 09 Sept 2010, 6:48 am

TifFany

Treasure
Treasure
ce destul de bine....sunt grozave...tnx

http://fany-alecs.hi5.com

30 Re: Bucataria coreeana la data de Joi 09 Sept 2010, 8:17 am

Ade_14

Membru
Membru
ce bine arata I love you

31 Re: Bucataria coreeana la data de Joi 09 Sept 2010, 10:33 am

LumyFtisland

Moderator
Moderator
yummyyyy ce bn arata
hadeti sa papam:))

32 Re: Bucataria coreeana la data de Mier 22 Iun 2011, 4:15 am

Osiris

10% membru
10% membru
Clătite dulci (hoddeok)

Rețeta:hoddeok

Eu am încercat rețeta.
Rezultat: arătau groaznic...dar aveau un gust fenomenal!!
Dar eu am pus și cacao pe lângă nuca.

33 Re: Bucataria coreeana la data de Mier 24 Aug 2011, 1:18 am

extramia07

Membru
Membru
ooo mai bine nu deschideam acest topic la ora asta Razz Razz Razz dar lasa ca ajung eu acasa si mananc o salata mare cu rosii, ardei, ceapa si cu branza affraid ca sa uit tot ce-am vazut Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing Laughing

34 Re: Bucataria coreeana la data de Dum 09 Oct 2011, 3:15 am

virginia

10% membru
10% membru
desi am citit atat de multe despre bucataria coreeana si despre cea asiatica in general si recunos ca ma uit de fiecare data la filmulete sa vad cum se pregateste totusi nu am incercat niciodata sa gatesc si eu ceva specific coreean. Neutral

35 Re: Bucataria coreeana la data de Joi 22 Dec 2011, 10:55 am

dany28

Membru
Membru
Eu am incercat ... o data ceva ramyun cu sos , dar sosul era japonez intrucat n-am gasit nimic korean. Erau de fapt noodle cu Black Bean Sauce. N-a fost cine stie ce ..
Apoi , am gatit recent samgyupsal , poi carnea exista aici si i se spune entermeada , e exact cu ce folosesc ei ( in romania nu se vinde acea parte din porc ) dar .. nu tocmai in combinatie cu ce fac ei , orezul si ceva iute au existat , dar sosul si kimchi au lipsit.

Cel mai important insa e faptul ca am gustat in sfarsit SOJU. Poate ca ati auzit de magazinele online de korean food din Romania ( sunt deja doua ) , de unde mi-am si procurat SOJU. Iar supele ( korean original ramen ) sunt extraordinar de delicioase.
Soju e ca o palinca mai slaba , e gust mai spirtos , ce stiu eu .. oricum nu am avut soju buzz de la el pentru ca oricat am baut , am si mancat - 3 persoane am terminat mai mult de un kg de carne si atata salata .. cred ca e adevarat ca omul nu se imbata usor daca si mananca. Eh , ca noi voiam sa ne imbatam de la soju ... daca tot nu consumam alcool in rest :)))) N-a fost sa fie. Am mancat si-am baut cat a incaput in noi. Am facut pana si BOMBA - soju in bere. Mai mult se simte berea decat soju :PPPP

Unni a mea in schimb , a gatit .. de ex chiar si azi , a gatit bulgogi impreuna cu sotia unui korean , sa nu mai pomenesc de alte experiente cu mancarea koreana intrucat ea a avut foarte multi koreeni cazati la ea la pensiune ( Cluj ) .. Koreeni de la Samsung din Oradea , in total de 18 persoane , femei , barbati si copii , cand au dat buzna .. ehe .. atatea bunatati a avut ocazia sa guste. Ei la randul lor sunt impresionati de micii romanilor , vinetele si sarmalele , indeosebi acestea.
Apoi , ea chiar a avut contact cu multi koreeni ... spre stupoarea mea care desi sunt intr-o alta tara , unde negrii si atatea natii sunt la ordinea zilei , n-am avut ocazia sa intalnesc nici unul ... cel putin !

Sa va spun ce n-as manca - caracatita , toate cele care misca in vas , sushi ( am avut ocazia si nu m-a atras :)))) ) si cine stie .. dar as gusta in schimb multeeee ... pe care nici nu are sens sa le insir pentru ca sunt deja populare.

Ah , si inca ceva - cartofii dulci la cuptor ( koreenii vand pe strada ) , ati gustat ? Sunt super gustosi , diferit de cartofii nostri pe care ii mai coacem in cuptor.

http://danylor.multiply.com/

36 Re: Bucataria coreeana la data de Vin 14 Sept 2012, 10:23 am

Deyu Kpop

10% membru
10% membru
Vaiiiiii I love you Arata asa bineee I love you Acum chiar vreau in Coreea :)) Mai mult ca niciodata <3

37 Re: Bucataria coreeana la data de Vin 14 Sept 2012, 10:32 am

Deyu Kpop

10% membru
10% membru
Vaiiiiii I love you Arata asa bineee I love you Acum chiar vreau in Coreea :)) Mai mult ca niciodata <3

38 Re: Bucataria coreeana la data de Lun 17 Sept 2012, 10:50 pm

Aly

Membru
Membru
Mancarea coreeana arata mereu atat de bine !! mai ales in drame...
Pacat ca noi nu putem gasi multe dintre ingrediente de cumparat :eeh:

39 Re: Bucataria coreeana la data de Dum 30 Dec 2012, 5:12 am

Ana.Hepi

50% membru
50% membru
Dupa ce o sa fac o vizita in Asia sa iau ingredientele respective, o sa incerc sa fac si eu mancare coreeana.:)) Ma duc pana in Asia sa le iau de la mama lor, de-acasa.:))

40 Re: Bucataria coreeana la data de Sam 09 Feb 2013, 8:38 am

AlexY0306

Troublemaker
Troublemaker
Mancarea coreeana arata foarte bine, iar felul in care o mananca imi face si mie pofta

41 Re: Bucataria coreeana la data de Mar 12 Mar 2013, 9:22 pm

Iulia.FTI

Treasure
Treasure
Pacat ca nu am un stomac tare!=))))

Mancarea pare buna dar probabil nu as ragai de cat de buna a fost!:))Blestemat sa fie cine mi-a dat un stomac 'slab'!!:))

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum