Primadonna Romania
Bună! Bine ai venit pe PRIMADONNA ROMANIA, forumul românesc dedicat formaţiei coreene FTISLAND.
Noi te ţinem la curent cu tot ce este nou despre băieţi. Aşadar, înregistrează-te.
Let's have a Beautiful Journey!
Primadonna Romania

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Joi 21 Iun 2012, 3:57 am

marinca.999

10% membru
10% membru
Nu e chiar atit de frumos cum va pare!!!!! Credeti ca daca ve-ti pleca in Corea ,oamenii de acolo va vor primi cu bratele deschise cheers Dupa cite am vazut in linkul postat mai sus de,, Enjoy !!! '' si desigur in multe alte videoclipuri nu e chiar cine stie ce Corea. Pot sa va spun ca e chiar mai rau ,multi oameni mor de foame sau n-au pe unde dormi.Si mai ales o tara atit de frumoasa ca ea se afla in razboi (Corea de Sud si Corea de nord) Desi iubesc foarte mult aceasta tara nu cred ca sunt multe sanse de supravetuiere a unui stain nou-venit. Crying or Very sad Crying or Very sad Evil or Very Mad Neutral

27 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Sam 11 Aug 2012, 2:46 am

Ana.Hepi

50% membru
50% membru
O Doamne !Sunt atat de frumoase orasele !Cladirile sunt complexe ,strazile de asemenea .Imi place la nebunie faptul ca inca au pastrat templele care sunt superbe .Sper ca o sa ajung acolo cat de curand .:-<

28 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Dum 12 Aug 2012, 10:21 pm

SnowFlake

Promoter
Promoter
@marinica.999 Inteleg si ce spui tu, insa daca stai sa te gandesti, fiecare tara are partile ei rele si bune. Bineinteles ca nu e chiar Raiul pe pamant Coreea de Sud, nu are cum sa fie, vorba ta, inca nici nu e incheiata pacea propriu-zisa cu Coreea de Nord, sunt doar in armistitiu (din cate stiu eu). Cat despre saracie si foamete: asta este peste tot, dar e de apreciat faptul ca au reusit sa amelioreze situatia multora, fata de tot ce au avut de indurat cu putin timp in urma. Iar cat despre straini, pai ar trebui sa ne dam si noi seama ca ei sunt destul de multi oameni pe un teritoriu atat de mic. Mai mult ca sigur, situatia este foarte asemanatoare cu cea a Japoniei. Daca esti strain dornic sa te angajezi la ei in tara, ti-ar spune cu zambetul pe buze: "Eu am in tara mea oameni care mor de foame. De ce sa te angajez pe tine, un strain, cand pot angaja pe cineva din poporul meu?" Si bine fac ca se gandesc in felul asta, isi protejeaza cat de cat oamenii in felul asta, pentru ca, sa fim seriosi, si ei sunt in situatia asta atunci cand pasesc in afara tarii (mai e si rasismul asta...).
Nu cred ca se pune problema, cel putin in momentul asta, pentru noi, sa mergem sa traim acolo. Dar ca turist si explorator, poti fi sigur ca vei fi intampinat cu caldura si curiozitate in acelasi timp Rolling Eyes .

29 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Sam 01 Sept 2012, 9:59 am

miss_simoo

10% membru
10% membru
Imi plac foarte mult toate pozele:x Sunt minunate!!Intr-adevar Coreea de S este o tara superba. Cu siguranta o voi vizita peste cativa ani (it's on my travel wishlist)Cel mai mult ma atrage insula Jeju-pare un mic colt de rai:X

30 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Sam 15 Sept 2012, 8:38 am

RinaStar

Treasure
Treasure
E foarte frumos !!! in love

Sper ca voi ajunge candva acolo!! \

31 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Vin 16 Noi 2012, 8:22 am

dany28

Membru
Membru
Bun. Am citit un post interesant aici. Cel al Marincai.
Eh, dar faptul ca cele doua Coreea nu se afla intr-o relatie amiabila o stie toata lumea. Totusi, daca ne luam dupa acest aspect, Coreea de Sud va deveni mai putin frumoasa si interesanta? Si cine a zis ca acolo toti locuitorii sunt bogati sau ca traiesc bine? Cand spunem ca, coreenii traiesc bine, e doar o constatare generala. Nu include toata populatia. Dar sunt sigura ca si cel mai sarac de acolo isi iubeste tara .. situatia lui fiind doar una nenorocoasa. Daca luam in considerare cultura lor atat de diferita, putem sa observam multe aspecte pe care noi nu le-am putea accepta pt ca nu am crescut intr-un asemenea mediu. Multi dintre voi nu cunosc cultura in intregime, multi dintre voi ascultati k-pop si stiti totul despre idoli, si chiar sunt curioasa cati urmariti constant filme si drame, documentare si stiri. Pt ca eu urmarind drame (zeci, si sute de filme) am ajuns sa cunosc si sa inteleg cultura lor. Faptul cum traiesc idolii, cum e viata aceea bizara a lor (de celebritate-complet diferita de cea a unei vedete de la noi)nu mai e o noutate. Pe langa ce am vazut in drame/filme, pe langa tot ce am aflat de la un corean get beget .. am studiat cultura coreana si am tinut contact cu asociatia de cultura internationala al coreei. Am aflat multe , poate chiar totul.
Coreea insa e intr-adevar frumoasa si diferita complet fata de insasi alte tari din Asia. Are unicitate in multe aspecte, iar eu personal ador tara asa cum e. Cu divergentele dintre tari, cu partile neutre care as vrea sa nu existe si mai mult, mi-am intarit opinia atunci cand unnie a mea (din Cluj) a vizitat tara in acest an.
Ea a plecat cu afaceri, dar m-am trezit cu camera de hotel rezervata in Seul pt mine si ea pt 7 nopti. Din cauza ca n-aveam cu cine imi lasa copilul si din cauza ca riscam sa imi pierd contractul de munca, a trebuit sa refuz sa merg. Am plans din cauza asta dar ma gandesc ca nu a fost momentul potrivit pt mine.
Am stat si-am asteptat cu nerabdare sa vad o impresie reala, sa vad cum e cand vezi cu ochii tot ce cunosti sufleteste.
"NICI N-AM CUVINTE SA VA SPUN" a fost prima ei replica.
Atatea lumini, atata viata, asa oameni! In viata mea n-am mai intalnit o asemenea natie.
Ea a fost in Busan si Jeju Island cu afaceri. In Seul n-a mai fost, daca eu n-am putut sa merg.
A fost pe plaja Haundae si imediat ce a parasit-o, au inceput acolo filmarile la drama Haundae Lovers. Ghinion. Ea tocmai plecase. N-a intalnit nici o vedeta dar a trait o romanta ko (l-a cunoscut pe korean inca din Ro-e un om de afaceri)..
Totul a fost ca-n filme, pana si experienta afacerista. Nu trebuie subestimati. Ko cauta sa profite de tine cand e vb de bunastarea lor. In domeniul afacerilor a fost foarte neplacut. O explicatie cat mai simpla: nu sunt interesati de investitii marunte, de "vinurile noastre" de ex. Vreau sa spun, NU AU NEVOIE DE NOI. E o tara mica, o tara in conflict cu alta, dar e o tara care SE DESCURCA fara ajutor (sa nu uitam insa ca ei au ajuns aici datorita unui imens ajutor financiar-dar cand acestia au privit ajutorul (de la nemti) au inceput sa munceasca pe branci si sa dezvolte tara .. nu e ca in alte parti unde guvernele isi insusesc fondurile primite pt dezvoltarea economica.
De aici concluzia la Unnie a mea : " as munci istovitor de mult, pana la epuizare, doar de as stii ca am sansa sa traiesc intr-o asemenea tara" ..

http://danylor.multiply.com/

32 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Sam 09 Feb 2013, 8:56 am

AlexY0306

Troublemaker
Troublemaker
Cat de frumos!!! Sper sa ajung si eu candva acolo

33 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Mar 12 Feb 2013, 6:36 am

Akiii

Membru
Membru
Ce ţară superbă T^T . Sper să ajung şi eu acolo! <3

https://www.facebook.com/luluuuuuusss

34 Re: Coreea de Sud - poze si locuri la data de Vin 15 Feb 2013, 11:58 am

nicky4ev3r

25% membru
25% membru
Vai de mine,câte poze superbe !!Ador Coreea de Sud si tot ce tine de cultura lor :) sper ca intro buna zi sa ajung acolo macar in vacanta :)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum